Źródła

Gry pochodzą:
z Bazy danych Jhex, załączone za zgodą Kevina Walkera.
ze stron Playsite, Lycos i Kurnik!.
z rzeczywistych gier przekazanych przez graczy lub sytuacji, które opracowali; szczegóły w Credits.
z symulacji, które sam opracowałem.
z wersji demo programów grających w hexa.

Wszystkie gry są kompletne tzn. są dograne do samego końca. Większość rzeczywistych gier była niedokończona, dlatego sam ułożyłem zakończenia (które mogą, ale nie muszą, być poprawne), zanim zamieściłem je w bazie danych.

Ostatnio zacząłem zapisywać wszystkie uaktualnienia oraz dodatkowe kombinacje do pliku. Każda gra ma też swój numer. To pomoże ci sprawdzić czy twój ostatni wkład do bazy danych został dodany. Kopię zapisu możesz znaleźć tutaj, możesz też wysłać mi emaila z prośbą o bardziej aktualny zapis.

Legenda do OHexa

"Najlepszy" Ruch to:
Ruch wygrywający, jeśli jest tylko jeden w bazie danych.
Ruch wygrywający najszybciej, jeśli jest ich więcej niż jeden.
Ruch przegrywający najwolniej, jeśli jest ich więcej niż jeden.

Ruchy:
Baza danych może wybierać tylko te ruchy które są w niej zapisane. Mogą istnieć (i bardzo często istnieją) lepsze ruchy od pokazanych na planszy ale baza danych (jeszcze) o nich nie wie.

Przegrana i Wygrana:
Baza danych oznacza ruch jako wygrywający lub przegrywający w zależności od wyniku zapisanej gry, w której przeciwnik wybiera najlepsze ruchy spośród dostępnych.

Błędy:
W Ohexie na pewno występujš błędy, ponieważ jeszcze nie wszystkie ruchy zostały wypróbowane i zapisane. Ruch przegrywający może być błędnie oznaczony jako wygrywający, jeżeli we wszystkich grach, w których się pojawia, przeciwnik robi błędy. Podobnie ruch wygrywający może być błędnie oznaczony jako przegrywający, jeżeli we wszystkich grach, w których się pojawia, aktualny gracz robi błędy.
Ponieważ baza danych może wyświetlić tylko te ruchy które ma zapisane, najlepszym sposobem na poprawienie błędu w sekwencji ruchów jest wysłanie mi emaila zawierającego lepszy ruch. Tu jest wskazówka jak to zrobić.

Sprzęt:
Serwer sieciowy Apache 2.
Baza danych GNU GDBM. wersja z domowej roboty bazą danych jest w opracowaniu.
Programy są napisane w Pythonie.

Plany:
Nigdy nie zamierzalem załączyć wszystkich możliwych gier. To nie jest nawet możliwe w świetle dzisiejszej technologii. Tu jest wyjaśnienie.